Jako nieliczni  świadczymy usługi w zakresie  obróbki skrawaniem z zastosowaniem technologii CNC na 5 cio osiowym centrum obróbczym. Nasz park maszynowy składa sie wyłącznie maszyn sterowanych numerycznie. Gwarantuje to doskonałą jakość wykonania zamawianych elementów. W tej chwili posiadamy możliwości wykonywania kompleksowych prac tokarskich, frezerskich oraz szlifowania średnic zewnętrznych. Wykonujemy toczenie elementów do długości 1000mm i średnicy do 250mm. Wykonywane przez nas prace szlifierskie obejmują detale całkowitej długości do 1000mm i średnicy do 300mm.
Poza maszynami seryjnej produkcji, nasz park maszynowy składa się z maszyn zbudowanych lub modyfikowanych wewnątrz naszej firmy. Zapewnia nam to możliwość stosowania unikalnych technologii, na które nie pozwalają ogólnodostępne rozwioązania stosowane w maszynach seryjnej produkcji.

 

Taka koncepja rozwoju firmy pozwala nam na obsługe klientów z branży lotniczej, samochodowej medycznej, przemysłu drukarskiego, górnictwa  oraz hutnictwa.

 

Przemysł lotniczy.

 

Posiadamy możliwość wykonywania precyzyjnych wierceń w materiałach typu inkonel, tytan, w stopach stali nierdzewnych oraz aluminium. Materiały te są bardzo często stosowane do produkcji długich elementów biorących udział w systemach sterowania lotem, układach hamulcowych oraz w układach zawieszenia samolotu.

 

Hydraulika siłowa.

 

Wykonujemy podzespoły do budowy siłowników hydraulicznych.

 

Przemysł medyczny.

 

Wykonujemy precyzyjne elementy narzędzi chirurgicznych, gdzie często stosowane są tubularne element o bardzo cienkich ścianach. Zapewniamy bardzo wysoką koncentryczność między średnicami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

 

Górnictwo odwiertowe.

 

Posiadamy możliwości wykonywania cześci tubularnych o dużych średnicach i długościach często stosowanych w tym przemyśle. Zapewniamy wysoką gładkość powierzchni bez konieczności honowania średnic wewnętrznych. Pozwala nam na to stosowanie unikalnych narzędzi, które sami projektujemy i wykonujemy we własnym zakresie.

 

Przemysł papierniczy i drukarski.

 

Wykonujemy walce dla poligrafii. Dzięki wysokiej prostolinjowości wierconych otworów gwarantujemy skrócony czas balansowania końcowego produktu. Realizujemy zamówienia na elementy maszyn drukarskich.

 

Hutnictwo i matryce.

 

Wykonujemy elementy będące komponentami do systemów monitorowania temperatury w przemyśle hutniczym. Nie jest nam obce wykonywanie otworów chłodzących w matrycach używanych w przemyśle formerskim.Dane kontaktowe

Vikset
ul. Sulechowska 1
65-001 Zielona Góra, Polska

Telefon:

+48 733 33 90 50; +48 792 73 11 25

Email: info@vikset.com

Edited by PMA. Copyright nazwa.pl